סיפורי צדיקים

פתיתים קצרים על הרב קוק ובעל התניא

פתיתים קצרים על הגר”ד קוק שליט”א ובעל התניא זיע”א

 

הגר”ד קוק שליט”א התבטא פעם, כי הלימוד בספרו של בעל התניא עשה אותו יהודי כשר… ורבינו שליט”א ממליץ מאד ללמוד הרבה פעמים את הספר הזה, ובעיקר את “שער הייחוד והאמונה“, שהוא יסוד ושורש גדול בכל הענין של זיקת היהודי לבורא עולם. לרוב חשיבות שער היחוד, הדפיסו רבינו כמה פעמים, ומחלק לבאים אליו את הקונטרס ומרבה לדבר בחשיבותו.

 

כשנפטר הרה”צ ר’ יורם אברג’ל זצוק”ל אמר הרב, עתה נפטר רבי יורם שהיה חסיד גדול של בעל התניא ואפילו יותר ממני…

 

ישועות בזכות בעל התניא

פעמים הרבה כשמברך בעת צרה, אומר הרב שליט”א, בזכות בעל התניא שיש לי אתו קשר וזכיתי לברר מקחו ולהדפיס מכתביו, ופעם אחת בסעודה רביעית שהיה נוכח שם יהודי בצרה גדולה של משפטים בערכאות, אמר הרב בתוך הדברים כי בעל התניא שנמצא אתנו כעת, יעמוד בתפלה בשמים לבטל הגזירה מעל היהודי הנ”ל.

 

היה יהודי שאמרו לו הרופאים שאסור לו להביא ילדים ואם יביא הוא נכנס מיידית לסכנת מות ממש, ובא לרבינו הגדול שליט”א, והרב אמר לו שבזכות בעל התניא יהיו נסים מעל הטבע, ושיקרא לילדיו על שמו ועל שם בתו, וכך הוה, שנולד לו בן וקראו שניאור זלמן, וכשנולדה בת נקראה דבורה לאה.

 

כמו כן שמעתי מזוג אשר הם חסוכי בנים מזה חמש עשרה שנה, והרב כתב להם בפתקא את השם שיקראו לבן שיוולד להם [בקרוב אכי”ר] …. שניאור זלמן.

 

נסיעה לציון בעל התניא באדיטש

ידוע שמורינו הגר”ד קוק שליט”א מתייחס בקרירות לנסיעה לחו”ל גם כשמטרתה להשתטח על קברי צדיקים, וכששומע על נסיעה לקברו של בעל התניא, מראה פנים מסכימות… [ואין כאן הוראה כללית וכמובן שבכל מקרה יש להיוועץ בחכם].

 

הפתקא ששלח הגר”ד קוק לציון בעל התניא

פעם כשבא מאן דהוא וסיפר שנוסע לבעל התניא כתב הרב פתקא וביקש להתפלל עליו שם וכך כתוב בפתקא “דב הכהן בן שושנה, שיזכה ללמוד תורה בעומק המחשבה בלי הפסקה”

 

תיקון עוונות בזכות לימוד ספר התניא

כשהגיע לרבינו שליט”א מאן דהוא שנכשל בעונות הקשורים לעניני קדושה, וביקש תיקון על העבר, אמר לו הרב ללמוד בספר התניא, וביאר כי העבירות הללו מגיעות אל האדם מחמת חוסר סיפוק, וכשלומדים בספר התניא נעשה לאדם סיפוק גדול בעבודת ה’, כי בעל התניא מסביר ומבאר באופן ברור ומיוחד את הפעולות הכבירות שהאדם פועל בלימוד תורה ובקיום המצות…

 

 

אולי יעניין אותך גם: 

 

 

סקירה קצרה לתולדותיו של גאון עזינו הרב דב קוק הכהן שליט”א מימי ילדותו עד היום
3.5 2 הצבעות
דירוג פוסט
guest
2 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר הכי הצבעות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
אושרית אוסקר
אושרית אוסקר
1 שנה לפני

אני אושרית אוסקר בת שושנה אוסקר אני אושרית גרושה וילדים שלושה שובל לירז נועם אוחיון אני חירשת ילדים שומעים .אני מקווה תפללת ממני חיים שלנו קשים עתיד לא נצח פרנסה חיים טובים בהצלחה אין עבודה לא נצח לא מספיק כסף חיות צריכים חיים טובים עתיד משפחה פרנסה טובה בית שלום גם קשים חובות הרבה המון אני לבדת קשה איך לזירת חובות סדרים בלי בעיות הלוואי נצח עבודה פרנסה טובה בשביל ילדים שלי עתיד איך עתיד חתונה ילדים איפה כסף בעל עבר גרוש הוא קצמן קשים שמעון אוחיון לא עוזר ילדים קשים אני לבדת הכול לעצמי מזונות מעט הוא חיוב לי חוב הרבה לא חזירת לי .תפללת מאוד השם לשמוע זה .גם חברות שלי יש מקנאות יש עין עליי אני נופלת משהו כישוף עליי עין לא טובה יום רעה עליי חיים משהו עליי חסום אני לא נצח קדימה למשייך עתיד אמן .גם יש לי חבר כפיר חיים כבר 4 שנים צריך אני רוצה מאוד חתונה כפיר חיים בן יפית שושן הלוואי חתונה גם חיים טובים לביא ילדים תינוק אני רוצה חתונה עתיד אמונה אחד עד 120 שנה זוג אהבה חתונה אמיתי לא שחק זה אסור צחוק זה אסור תגיד אמת אני כפיר חתונה כמו חתימה חתונה אמיתי אהבה שלי כל חיים שלי גם זוג חיים יצאת הרבה אויר אביב גם סבלנות גם לקנות דברים בתים חדשים חלומות שלנו אמן תפללת תפללת אמן אני רוצה תפללת בשבילי מאוד זה מאוד חשוב לי אני לא רוצה סובלת הרבה עוד עוד נופלת אסור .. דחוף חשוב לי גם עובר גור חדש רחוק לא קרוב באר שבע מפריעה שמעון גרוש מפריעה בית שלי ..אני נפש קשים פה גור לא קל .אני צריכה חזק אישה אושרית אוסקר כוח .אמן תפללת בשבילי טובה ילדים לא בעיות עליי תפללת הרב דב קוק.תודה רבה תיקשרה עליי 0544985194 סמס זה חירשת תשובה מדי .תודה רבה מבורך בשורות טובות אמן אמן אמן

inbound2025600078799207499.jpg
מ.בן דוד
מ.בן דוד
4 חודשים לפני

בס”ד.מאוד מחכימים וממלאים את הנשמה,בעיקר מחזקים דברי הגר”ד קוק שליט”א.