סיפורי צדיקים

פתיתים קצרים על הרב קוק ובעל התניא

פתיתים קצרים על הגר”ד קוק שליט”א ובעל התניא זיע”א

 

הגר”ד קוק שליט”א התבטא פעם, כי הלימוד בספרו של בעל התניא עשה אותו יהודי כשר… ורבינו שליט”א ממליץ מאד ללמוד הרבה פעמים את הספר הזה, ובעיקר את “שער הייחוד והאמונה“, שהוא יסוד ושורש גדול בכל הענין של זיקת היהודי לבורא עולם. לרוב חשיבות שער היחוד, הדפיסו רבינו כמה פעמים, ומחלק לבאים אליו את הקונטרס ומרבה לדבר בחשיבותו.

 

כשנפטר הרה”צ ר’ יורם אברג’ל זצוק”ל אמר הרב, עתה נפטר רבי יורם שהיה חסיד גדול של בעל התניא ואפילו יותר ממני…

 

ישועות בזכות בעל התניא

פעמים הרבה כשמברך בעת צרה, אומר הרב שליט”א, בזכות בעל התניא שיש לי אתו קשר וזכיתי לברר מקחו ולהדפיס מכתביו, ופעם אחת בסעודה רביעית שהיה נוכח שם יהודי בצרה גדולה של משפטים בערכאות, אמר הרב בתוך הדברים כי בעל התניא שנמצא אתנו כעת, יעמוד בתפלה בשמים לבטל הגזירה מעל היהודי הנ”ל.

 

היה יהודי שאמרו לו הרופאים שאסור לו להביא ילדים ואם יביא הוא נכנס מיידית לסכנת מות ממש, ובא לרבינו הגדול שליט”א, והרב אמר לו שבזכות בעל התניא יהיו נסים מעל הטבע, ושיקרא לילדיו על שמו ועל שם בתו, וכך הוה, שנולד לו בן וקראו שניאור זלמן, וכשנולדה בת נקראה דבורה לאה.

 

כמו כן שמעתי מזוג אשר הם חסוכי בנים מזה חמש עשרה שנה, והרב כתב להם בפתקא את השם שיקראו לבן שיוולד להם [בקרוב אכי”ר] …. שניאור זלמן.

 

נסיעה לציון בעל התניא באדיטש

ידוע שמורינו הגר”ד קוק שליט”א מתייחס בקרירות לנסיעה לחו”ל גם כשמטרתה להשתטח על קברי צדיקים, וכששומע על נסיעה לקברו של בעל התניא, מראה פנים מסכימות… [ואין כאן הוראה כללית וכמובן שבכל מקרה יש להיוועץ בחכם].

 

הפתקא ששלח הגר”ד קוק לציון בעל התניא

פעם כשבא מאן דהוא וסיפר שנוסע לבעל התניא כתב הרב פתקא וביקש להתפלל עליו שם וכך כתוב בפתקא “דב הכהן בן שושנה, שיזכה ללמוד תורה בעומק המחשבה בלי הפסקה”

 

תיקון עוונות בזכות לימוד ספר התניא

כשהגיע לרבינו שליט”א מאן דהוא שנכשל בעונות הקשורים לעניני קדושה, וביקש תיקון על העבר, אמר לו הרב ללמוד בספר התניא, וביאר כי העבירות הללו מגיעות אל האדם מחמת חוסר סיפוק, וכשלומדים בספר התניא נעשה לאדם סיפוק גדול בעבודת ה’, כי בעל התניא מסביר ומבאר באופן ברור ומיוחד את הפעולות הכבירות שהאדם פועל בלימוד תורה ובקיום המצות…

 

 

אולי יעניין אותך גם: 

 

 

סקירה קצרה לתולדותיו של גאון עזינו הרב דב קוק הכהן שליט”א מימי ילדותו עד היום
3 1 הצבעה
דירוג פוסט
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות