מוסר הנהגה והשקפה

גילוי מפתיע מפי קדשו של הגאון הצדיק מטבריה שר התורה והיראה רבינו דב הכהן קוק שליט”א

גילוי מפתיע

מפי קדשו של הגאון הצדיק מטבריה

שר התורה והיראה רבינו דב הכהן קוק שליט”א

הכינרת בעליה סימן לגאולה…

רק צריך להיות מוכנים ולעשות תשובה…

אמש [י”א ניסן תשפ”ב] כאשר רבינו שר התורה הגאון הצדיק ר’ דוב הכהן קוק שליט”א חזר מבית מדרשו בבית שאן לעיר הקדש טבריה, הסתכלנו בגילה וברננה על פני הכינרת שעלתה על גדותיה ממש, ובעוד כמה ס”מ היא מוגדרת מלאה ממש…

ושאלתי את רבינו שליט”א, האם נכון הדבר ששמעתי משמו שהכינרת היא סוד כינור של משיח בן דוד, הרומז לענין הגאולה כדכתיב “עורה הנבל וכינור אעירה שחר“, וככל שתעלה הכינרת, סימנא מילתא היא לקירוב הגאולה במהרה, ואמר לי רבינו, אכן אמרתי זאת, וגם אם לא אני אמרתי, הרי ברור לכל אחד שהכינרת זה מושג רוחני, המרמז על הענין של הגאולה. [והוסיף רבינו בענות קדשו, אמרתי את זה מסברא ולא מ”הרגשה”…].


צילום הים הכנרת שעולה על גדותיה 

אחים יקרים ואהובים, כל הסימנים של הגאולה מתממשים, מלכות נהפכה לכפירה, תשעה חדשים עולים אויבינו לשלטון ופתאום יורדים, ישמעאל שולטים על ידי הרג וחרב, מלחמות ברוסיה ואוקראינה, קטגוריה בתלמידי חכמים [כמבואר כל זה בסוף סוטה וכתובות ובכתבי הגר”א ועוד].

מה נשאר לנו??? רק להחליף בגדים וללבוש בגדי שבת!!! הכוונה היא להפסיק עם ההרגלים הרעים, ולשוב בתשובה וללבוש מעשים חדשים של קדושה וטהרה, כבר אמר רבינו שליט”א, שמי שלא מרגיש משיח הוא ממש טיפש…

אמנם רבינו הצדיק שליט”א לא אומר תאריכים ולא מחשב קיצין, אבל הובטחנו מרבותינו שבניסן עתידין להגאל, ובמוצאי שביעית בן דוד בא… זה ברור שהשעה ראויה, השאלה היא אם אנחנו ראויים, חזקו ונתחזקה לקרב את הגאולה ברחמים, אמן ואמן.

 

 

בברכה רבה

יקותיאל דטבריה

 

 

אולי יעניין אותך גם:

 

 

 

סקירה קצרה לתולדותיו של גאון עזינו הרב דב קוק הכהן שליט”א מימי ילדותו עד היום
5 1 הצבעה
דירוג פוסט
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות