סיפורי צדיקים

איך להתייחס לבזיון מאשתך?!

איך להתייחס לבזיון מאשתך?!

 

הגיע היום לרבינו הגדול מהר”ר דוב הכהן קוק שליט”א יהודי שאשתו מצערת אותו מאד מאד, ומבזה אותו בפני הילדים בצורה קשה, וכבר אינו יכול לסבול את קושי המריבה בביתו, ובכל פעם שיוצא מהבית לאיזה דבר היא מגבילה אותו מאד, ואם איחר בכמה דקות, כבר מרעישה את כל הבית על זה, ופירט את עזרתו בבית שעות על גבי שעות במסירות וכו’, והיו דמעות בעיניו מרוב צער וקושי. הרב שמע את כל דבריו בהקשבה מלאה [שכידוע חלק מהחסד עם השני זה להאזין לו, גם אם אין לך מה לענות, וגם אם הוא לא מצפה שתענה לו].

 

בתחילה אמר לו הרב שליט”א, אני אבא אליך הביתה היום בלילה, ונדבר עם האשה לנסות להשכין שלום בבית.

 

ושוב אמר לו, תחשוב על מה שכתוב בגמרא (עירובין מא ע”ב) בענין אשה רעה, שמצילה את האדם מגיהנם, ואם כן הגם שלקבל צער מאשה זה מאד קשה, [ובפרט שכתוב ברמב”ם (ספט”ו מאישות) שצריכה האשה להתייחס לבעלה כמו לשר או למלך, ולפחות לא להתייחס אליו כעבד מבוזה], אם תחשוב על ההצלה שזה מציל אותך מגיהנם, הרי שתקבל כחות גדולים מאד.

 

וצדיקים גדולים היו מחזרים אחר בזיונות, ואנחנו לא בדרגות שלהם, ואמר מקורבו של רבינו שליט”א ידידי ר’ אהרון גיאת שליט”א, כי הרצון הגדול של הצדיקים להשגת תורה הוא גובר על צער הבזיון, ולכן מחפשים צער בזיון וכיו”ב, בכדי להשיג תורה, וכאשר אמר רבינו שליט”א כי נשיא התורה בשבט יששכר הוא נתנאל בן צער, כי לקבל את התורה מנותן התורה יש להיות בן צוער שמקבל צער באהבה.

 

וגם אנחנו הפשוטים שלא נמצאים במדרגה זאת, צריכים לדעת שאם כבר באו בזיונות מהאשה, יש לקבלם באהבה, כי הרווח גדול מאד. [כפי הנראה, אנחנו לא מודעים למצב של הבעיות שלנו, אשר מחמתם יש עונש גיהנם, או בנוסח אחר, אין לנו אמונה בעונש שמקבלים בסוף על כל דבר רע, ואם תהיה לנו אמונה בשכר ועונש, ונדע את קלקול מעשינו, אזי בודאי נשכיל לשמוח מכל בזיון, אשר הוא תרופה היותר טובה למכת הגיהנם. וכשאמרתי זאת לרבינו שליט”א, אמר לי דדברים ברורים הם].

 

עוד אמר לו רבינו שליט”א, שתדע, שאם ההורים במריבה בבית הילדים מרגישים את זה אפי’ אם אינם רבים ליד הילדים, זה כמין גן מיוחד שבורא עולם נתן בילדים, ומכל שכן אם רבים ליד הילדים שזה חמור מאד ופוגע בנפש הילדים, ולכן תזהרו מאד לא לכעוס זה על זה לפחות בפניהם, ואם הורים לא מסוגלים שלא לריב ליד ילדיהם והמריבה רבה בבית, אזי עדיף לטובת הילדים שהורים יהיו גרושים מאשר הם בבית אחד ופרודים בנפשם ומפרידים בנפש ילדיהם.

בברכת “שים שלום טובה וברכה”

יקותיאל דטבריה

 

 

 

אולי יעניין אותך גם:

 

 

סקירה קצרה לתולדותיו של גאון עזינו הרב דב קוק הכהן שליט”א מימי ילדותו עד היום
3.7 3 הצבעות
דירוג פוסט
guest
4 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר הכי הצבעות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
אורטל
אורטל
1 שנה לפני

אני קוראת את הסיפור. מה אם הבעל מגזים ואף משקר בכוונה על מנת לקבל היתר להתגרש… ??? כדי לתרץ לאישה שהרב עם רוח קדש.. ואם אמר שיש להתגרש אז חייב להתגרש… צריך לשמוע את צד האישה.. כי גברים שרוצים לברוח יודעים להמציא דברים שיקריים

Last edited 1 שנה לפני by אורטל
מערכת האתר - תשובה מהרב
מערכת האתר - תשובה מהרב
1 שנה לפני
להגיב ל  אורטל

בודאי. צודקת במאה אחוז. יש מאמרים נוספים מהרב שכבר נדפסו שהרב אומר לבעל אתה אשם בהכל, וכל סיפור לגופו
במקרה הזה אישית הרב מכיר את האשה

חיה עסיס
חיה עסיס
10 חודשים לפני

מעניין מה צריך לעשות אם הבעל מעליב ? זה לא הגיוני להתגרש . צריך להתגבר . ולקבל באהבה אם זה מילולית כמובן ( לא אלימות פיזית )

???

בעילום שם
בעילום שם
1 שנה לפני

בעזרת השם שנזכה לקיים את מה שהרב והרבנית מתווים לנו בביתנו ובכלל בעבודת השם.